Lõikelillede säilitusnippe

Lillede kinkimine või niisama koju toomine on alati olnud tore traditsioon. Mida aga teha, et see ilu, mida lillede saamise või ostmise hetkel näha saab, ka kodus kauem kestaks. Selles artiklis toome ära nõuanded, kuidas lilli vaasis kauem säilitada.




Nõuanded, mis kehtivad kõikide lõikelillede säilitamiseks:

  • Hoidu sellest, et paned ühte vaasi erinevaid lilli. Eriti kehtib see nartsisside, flokside, maikellukeste ja hüatsintide puhul, mida ei tohiks teiste lõikelilledega ühte vaasi panna.
  • Lõika lillede varsi noaga, mitte aga kääridega, mis kipuvad sulgema lillede vartes olevad sooned. Soonte kinnipigistamine aga tähendab, et taim ei saa kätte vajalikul hulgal vett.
  • Ära pane lilli küttekehade lähedusse või otsese päikese kätte. Ka soojust tekitavatest seadmetest ja kodumasinatest tasuks lilled eemale asetada (nt. teler).
  • Lõikelilled ei säili eriti hästi puuviljade läheduses. Puuviljadest eralduv etüleen mõjub lõikelilledele halvasti.
  • Lõikelilledele ei meeldi tuuletõmbus.
  • Kui korjad lilli vaasi aiast või metsast, siis on selleks parim aeg varajased hommikutunnid. Ebasobivaim aeg lillede korjamiseks on päikesepaisteline aeg.



Tulbid

Tulpide vaasi asetamisel tuleks väike jupp horisontaalselt terava noaga tulbi varrelt ära lõigata. Vaasi pole mõttekas vett liialt palju panna, piisab orienteeruvalt 5 sentimeetrist. Tulp armastab külma vett, mistõttu tuleks tulp vaasis panna just külma vette. Vihmavesi sobib tulbile kõige paremini, kuid kui seda võtta pole, siis tuleb leppida kraaniveega. Tulpe võiks hoida kodus jahedas ja varjulises kohas, see garanteerib nende pikemaajalise säilimise. Vett tuleks vahetada üle päeva. Iga kord tuleks jälle väike jupp varrelt ära lõigata, kui lilled tagasi vaasi panna.

Tulpe pole hea panna vaasi koos nartsissidega.




Nartsissid

Nartsisse ei tohiks kokku panna teiste lilledega, kuna nende poolt vette tekitatav mürgine lima hakkab takistama teistel lilledel vee imamist. Kevadlillele kohaselt tuleks nartsissid vaasis panna külma vette. Nartsiss ei soovi, et vaasis väga palju vett oleks, piisab umbes 5 sentimeetrist. Vett vaasis oleks mõttekas vahetada üle päeviti, sest see aitab ära hoida vee roiskumist.




Roosid

Roosid tuleks panna vette, mis on toasoe, võib kasutada ka toasooja keedetud vett. Vee kogus vaasis võiks rooside puhul olla 10-15 sentimeetrit. Alumisse varre otsa teha diagonaalselt lõige. Lõike pikkus peaks olema üsna pikk, sest see võimaldaks roosil paremini vett kätte saada. Roos vajab vaasivee vahetamist iga päev. Iga kord kui lill vaasi tagasi asetada, tuleks uuendada sisselõiget. Roosivartelt tuleks eemaldada need lehed, mis võivad jääda vette ligunema, kuna see kahjustab koheselt vee kvaliteeti.




Rooside transportimisel tuleks roos pakkida korralikult paberisse, sealhulgas ka varreotsad. Külma ilmaga tuleks roos pakkida ka lisaks ajalehe sisse. Kui tood külma ilmaga roosid tuppa, siis lase neil paberi sees veidi toatemperatuuriga kohaneda. Roos ei talu tuuletõmbust.



Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Aastahoroskoop (armastus ja suhted) ja numeroloogia - 39 lehekülge


Inimese isiksuse ja elutee skeemi põhjalik numeroloogiline analüüs (põhjalikum variant)


Parima sõbra horoskoop


Taro kaardid: Forest of Enchantment (koos raamatuga)


Taro kaardid: Earth Wisdom Oracle (koos raamatuga)


Kaelakee: tiigrisilm


Kaelakee: oonüks


Taro kaardid: Divine Animals Oracle (koos raamatuga)


Kaelakee: ametüst


Taro kaardid: Guardian Angel Messages (koos raamatuga)


Kott - Kalidi


Tekk (180 x 220 cm)



Lehed ( 1 / 2 ): 1 2Järgmised »

Seotud postitused